Gdzie zjeść w Krakowie

Świetna restauracja z włoskim jedzeniem
Chcesz smacznie zjeść? Wśród wielu alternatyw, jakie oferuje kuchnia europejska należy zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że kuchnia włoska to kalejdoskop aromatów, kolorów i spora dawka składników odżywczych.

Typowe włoskie przyprawy

Polakom włoska restauracja, kojarzy się głównie z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z owocami morza. Tymczasem włoskie gotowanie to też takie przysmaki jak słodkie desery czy oliwki.

Popularne posiłki włoskie

Pasty to baza włoskiej kuchni. We Włoszech przyrządza się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie trudno wyobrazić sobie składniki których nie da się dodać do tej potrawy. włoska restauracja bez glutenu Kraków Ryby, różne rodzaje mięs, np. jagnięce czy dziczyzna i rożnorodne warzywa, sprawiają, że makarony można jeść codziennie.

Kolejnym typowym daniem jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz z Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoskie danie. Dobra włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie dania to coś więcej niż jedynie pizza i makaron. To również canelloni, tortellini, ravioli i szeroki wybór słodyczy – np. tiramisu czy panettone. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie spróbować wina czy pełnych aromatu serów- gorgonzoli, mascarpone i pecorino.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *